VJ0805A102KXAAP
Mfr.Part #
VJ0805A102KXAAP
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
Max Operating Temperature :
150°C
VJ
Height :
1.45mm
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
1000pF
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Width :
1.25mm
Datasheets
VJ0805A102KXAAP
Vishay / Vitramon VJ0805A102KXAAP
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)