VJ0805A102JXBAP
Mfr.Part #
VJ0805A102JXBAP
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0805A102JXBAP
Vishay / Vitramon VJ0805A102JXBAP
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)