VJ0805A102JXBAC
Mfr.Part #
VJ0805A102JXBAC
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Tin
Dielectric :
C0G
Width :
1.25mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Length :
2mm
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.25mm
Case Code (Metric) :
Published :
Height :
1.45mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0805A102JXBAC
Vishay / Vitramon VJ0805A102JXBAC
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)