VJ0805A102JNAAT
Mfr.Part #
VJ0805A102JNAAT
Description
CAP CER 1000PF 50V 0805 EPOXY
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
1000pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
1.4478mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
VJ0805A102JNAAT
Vishay / Vitramon VJ0805A102JNAAT
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Epoxy Mountable, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
VJ0805A102JNAAT00 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0805A102JNAAT00 Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm