VJ0805A102JFAAP
Mfr.Part #
VJ0805A102JFAAP
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
50V
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Length :
2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0805A102JFAAP
Vishay / Vitramon VJ0805A102JFAAP
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 1000pF