VJ0805A102JEAAO
Mfr.Part #
VJ0805A102JEAAO
Description
CAP CER 1000PF 50V 0805 EPOXY
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
VJ
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0805A102JEAAO
Vishay / Vitramon VJ0805A102JEAAO
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 1000pF