VJ0805A100FXQCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A100FXQCW1BC
Description
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 0805
VJ
Dielectric :
C0G
Capacitance :
10pF
C0G NP0
Length :
2mm
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Tantalum
Height :
1.45mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Width :
1.25mm
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXQCW1BC
VJ 10pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)