VJ0805A100FXJCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A100FXJCW1BC
Description
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Length :
2mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.25mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Tantalum
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Height :
1.45mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
16V
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXJCW1BC
VJ 10pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)