VJ0805A100FXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A100FXBPW1BC
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated :
100V
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.45mm
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.25mm
Capacitance :
10pF
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.25mm
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXBPW1BC
VJ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)