VJ0805A100FXBMP
Mfr.Part #
VJ0805A100FXBMP
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
2mm
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0805A100FXBMP
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXBMP
VJ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A100FXBMP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ0805A100FXBMP Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V