VJ0805A100FXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A100FXAPW1BC
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.25mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Tantalum
Tolerance :
±1%
Length :
2mm
Capacitance :
10pF
Mount :
Surface Mount
Tape and Reel (TR)
Height :
1.45mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXAPW1BC
VJ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)