VJ0805A100FXAMP
Mfr.Part #
VJ0805A100FXAMP
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
VJ
Mount :
Surface Mount
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0805A100FXAMP
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXAMP
VJ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A100FXAMP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ0805A100FXAMP Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V