VJ0805A100FXAMC
Mfr.Part #
VJ0805A100FXAMC
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
10pF
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
2mm
Dielectric :
C0G
Datasheets
VJ0805A100FXAMC
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXAMC
VJ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A100FXAMC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
VJ0805A100FXAMC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V