VJ0805A100FXAAP
Mfr.Part #
VJ0805A100FXAAP
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
2mm
Capacitance :
10pF
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0805A100FXAAP
Vishay / Vitramon VJ0805A100FXAAP
VJ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A100FXAAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ0805A100FXAAP Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V