VJ0805A0R5DXXPW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A0R5DXXPW1BC
Description
CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.5pF
Height :
1.45mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
0.5pF
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Length :
2mm
Vishay / Vitramon VJ0805A0R5DXXPW1BC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 0.5pF