VJ0805A0R5DXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A0R5DXXCW1BC
Description
CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0805
Capacitance :
0.5pF
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Width :
1.25mm
Height :
1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
25V
C0G
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5pF
0805 (2012 Metric)
Vishay / Vitramon VJ0805A0R5DXXCW1BC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 0.5pF