VJ0805A0R5CXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A0R5CXJPW1BC
Description
CAP CER 0.5PF 16V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
16V
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.25mm
Height :
1.45mm
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.5pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
16V
Case Code (Metric) :
Length :
2mm
VJ
Vishay / Vitramon VJ0805A0R5CXJPW1BC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.25pF 0.5pF