VJ0721530000G
Mfr.Part #
VJ0721530000G
Description
TERM BLK 7POS TOP ENT 5.08MM PCB
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Positions Per Level :
7
Voltage :
300V
Current :
20A
Datasheets
VJ0721530000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek VJ0721530000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, VJ0721530000G pinout, VJ0721530000G datasheet PDF, VJ0721530000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek VJ0721530000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG VJ