VJ0701530000G
Mfr.Part #
VJ0701530000G
Description
TERM BLK 7POS TOP ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level :
7
Current :
20A
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Voltage :
300V
Datasheets
VJ0701530000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek VJ0701530000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, VJ0701530000G pinout, VJ0701530000G datasheet PDF, VJ0701530000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek VJ0701530000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG VJ