VJ0701500000G
Mfr.Part #
VJ0701500000G
Description
TERM BLK 7POS TOP ENTRY 5MM PCB
Current :
20A
Positions Per Level :
7
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage :
300V
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
VJ0701500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek VJ0701500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, VJ0701500000G pinout, VJ0701500000G datasheet PDF, VJ0701500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek VJ0701500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG VJ