UUJ2G330MNQ1ZD
Mfr.Part #
UUJ2G330MNQ1ZD
Description
CAP ALUM 33UF 20% 400V SMD
Tolerance :
±20%
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
400V
Height Seated (Max) :
0.886 22.50mm
Capacitance :
33μF
Ripple Current @ High Frequency :
256mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Surface Mount Land Size :
0.752Lx0.752W 19.10mmx19.10mm
Ripple Current @ Low Frequency :
160mA @ 120Hz
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Datasheets
UUJ2G330MNQ1ZD
UUJ 33μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD