UUJ2D680MRQ6ZD
Mfr.Part #
UUJ2D680MRQ6ZD
Description
CAP ALUM 68UF 20% 200V SMD
Surface Mount Land Size :
0.831Lx0.831W 21.10mmx21.10mm
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radial, Can - SMD
Width :
21.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Size / Dimension :
0.787Dia 20.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
28 Weeks
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tray
Mount :
Capacitance :
68µF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.689 17.50mm
Length :
22.2mm
HTS Code :
Voltage - Rated :
200V
Ripple Current @ Low Frequency :
330mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current :
330mA
Published :
Life (Hours) :
5000 hours
Datasheets
UUJ2D680MRQ6ZD
Nichicon UUJ2D680MRQ6ZD
UUJ 68μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 330mA 0.787Dia 20.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD