USW1V330MDD
Mfr.Part #
USW1V330MDD
Description
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
65mA @ 120Hz
Lead Pitch :
2.4892mm
HTS Code :
Packing Method :
Tape
Voltage - Rated DC :
35V
Termination :
Radial
Ripple Current @ High Frequency :
97.5mA @ 10kHz
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Tan Delta :
0.12
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
65mA
Length :
7mm
Leakage Current :
11.55μA
Packaging :
Bulk
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Diameter :
6.3mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
USW1V330MDD
Nichicon USW1V330MDD
USW 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 65mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 2.4892mm Radial, Can