USCO-150105LA
Mfr.Part #
USCO-150105LA
Description
LED DRIVER
CB, CE, cURus, ENEC
RoHS :
Details
Series :
USCO
Standard Number :
Length :
248 mm
IP Rating :
IP66, IP67
Product :
LED Power Supplies
Mounting Type :
Chassis Mount
Operation Mode :
Constant Current (CC)
Mounting Style :
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Current - Output (Max) :
1.05A
Output Power :
150 W
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Termination Style :
Wire Leads
Width :
68 mm
Product Status :
Obsolete
Topology :
AC DC Converter
Maximum Operating Temperature :
+ 55 C
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Size / Dimension :
9.76 L x 2.68 W x 1.46 H (247.9mm x 68.1mm x 37.1mm)
Package :
Box
Efficiency :
91%
Height :
37 mm
Voltage - Input (Min) :
99VAC
Power (Watts) :
150 W
Ratings :
IP66, IP67
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Input Voltage :
99 VAC to 305 VAC
Voltage - Output :
72 ~ 143V