USCO-100140GA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
USCO-100140GA
Manufacturer
Delta Electronics
Description
USCO-PRO 100W DIMMING, IP67
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Series :
USCO-PRO
Type :
Constant Current
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Min) :
99VAC
Size / Dimension :
6.18Lx2.68W x 1.46 H 157.0mmx68.0mmx37.0mm
Efficiency :
93%
Dimming :
Analog
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Output :
47V~143V
Number of Outputs :
1
Approval Agency :
CB, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Ratings :
IP67
Termination Style :
Wire Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
1.4A
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~60°C
Power (Watts) :
100W