USCO-150105FA
Mfr.Part #
USCO-150105FA
Description
LED DRIVER
Product Category :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
9.76 L x 2.68 W x 1.46 H (247.9mm x 68.1mm x 37.1mm)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, ENEC
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads
Operation Mode :
Constant Current (CC)
RoHS :
Details
Standard Number :
Output Power :
150 W
Width :
68 mm
Weight :
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Height :
37 mm
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings :
IP66, IP67
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Type :
Constant Current
Maximum Operating Temperature :
+ 55 C
Voltage - Input (Min) :
99VAC
Dimming :
Analog
Input Voltage :
99 VAC to 305 VAC
Voltage - Output :
72 ~ 143V
Efficiency :
91%
Power (Watts) :
150 W
Current - Output (Max) :
1.05A
Product :
LED Power Supplies
Topology :
AC DC Converter
IP Rating :
IP66, IP67
Package :
Box
Series :
USCO
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Mounting Style :
Chassis Mount
Length :
248 mm