URS2AR22MDD1TA
Mfr.Part #
URS2AR22MDD1TA
Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL
Ripple Current :
4.5mA
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Ripple Current @ High Frequency :
9mA @ 10kHz
Terminal Pitch :
5mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Voltage - Rated :
100V
Lead Pitch :
2.0066mm
Diameter :
5mm
Length :
9mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Capacitance :
0.22µF
Ripple Current @ Low Frequency :
4.5mA @ 120Hz
Datasheets
URS2AR22MDD1TA
Nichicon URS2AR22MDD1TA
URS 0.22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 4.5mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can