UQCSVA8R2CAT2A\500
Mfr.Part #
UQCSVA8R2CAT2A\500
Description
CAP CER 8.2PF 250V 0603
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Capacitance :
8.2pF
Feature :
High Q, Low Loss
KYOCERA AVX UQCSVA8R2CAT2A\500
UQ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UQCSVA8R2CAT2A\500 Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to A.
UQCSVA8R2CAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm