UQCSVA100JAT2A\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UQCSVA100JAT2A\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 250V 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
A
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
UQ
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
KYOCERA AVX UQCSVA100JAT2A\500
UQ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±5% A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UQCSVA100JAT2A\500 Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm for this device.Its coefficient is A and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
UQCSVA100JAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm