UQCSVA180JAT2A\500
Mfr.Part #
UQCSVA180JAT2A\500
Description
CAP CER 18PF 250V 0603
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
KYOCERA AVX UQCSVA180JAT2A\500
UQ 18pF 250V Ceramic Capacitor ±5% A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UQCSVA180JAT2A\500 Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with A being the highest temperature coefficient.
UQCSVA180JAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm