UQCSVA6R8CAT2A\500
Mfr.Part #
UQCSVA6R8CAT2A\500
Description
CAP CER 6.8PF 250V 0603
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
KYOCERA AVX UQCSVA6R8CAT2A\500
UQ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UQCSVA6R8CAT2A\500 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
UQCSVA6R8CAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm