UQCSVA5R6CAT2A\500
Mfr.Part #
UQCSVA5R6CAT2A\500
Description
CAP CER 5.6PF 250V 0603
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V
KYOCERA AVX UQCSVA5R6CAT2A\500
UQ 5.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UQCSVA5R6CAT2A\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.
UQCSVA5R6CAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm