UQCSVA3R9CAT2A\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UQCSVA3R9CAT2A\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.9PF 250V 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
UQ
Capacitance :
3.9pF
Temperature Coefficient :
A
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
KYOCERA AVX UQCSVA3R9CAT2A\500
UQ 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UQCSVA3R9CAT2A\500 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm.This coefficient equals A indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
UQCSVA3R9CAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm