UPW2A220MPD1TA
Mfr.Part #
UPW2A220MPD1TA
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Impedance :
680mOhm
Capacitance :
22µF
Diameter :
8mm
Ripple Current @ High Frequency :
230mA @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Life (Hours) :
3000 hours
Dielectric Material :
Aluminum
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
3.5052mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current @ Low Frequency :
69mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Terminal Pitch :
5mm
Length :
11.5mm
Ripple Current :
69mA
Mounting Type :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
UPW2A220MPD1TA
Nichicon UPW2A220MPD1TA
UPW 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 69mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can