UPW1E220MDH
Mfr.Part #
UPW1E220MDH
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
22µF
Diameter :
5mm
Impedance :
600mOhm
Height :
11mm
Ripple Current @ High Frequency :
180mA @ 100kHz
Ripple Current :
54mA
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead Pitch :
2.0066mm
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
2000 hours
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated DC :
25V
Leakage Current :
0.0165mA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
54mA @ 120Hz
Datasheets
UPW1E220MDH
Nichicon UPW1E220MDH
UPW 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 54mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can