UPW0J330MDH6
Mfr.Part #
UPW0J330MDH6
Description
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Leakage Current :
0.006237mA
Height :
7mm
Impedance :
950mOhm
Lead Free :
Contains Lead
HTS Code :
Lead Pitch :
2.0066mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Ripple Current @ Low Frequency :
36mA @ 120Hz
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Capacitance :
33μF
Ripple Current :
36mA
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
6.3V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Diameter :
5mm
Datasheets
UPW0J330MDH6
Nichicon UPW0J330MDH6
UPW 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 36mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can