UPS0J330MDD1TD
Mfr.Part #
UPS0J330MDD1TD
Description
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Polarization :
Polar
Length :
11mm
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Terminal Shape :
Wire
Ripple Current @ High Frequency :
160mA @ 100kHz
Lead Pitch :
2.0066mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Ripple Current :
160mA
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Leakage Current :
0.006237mA
JESD-609 Code :
e3
Tan Delta :
0.24
Diameter :
5mm
Life (Hours) :
2000 hours
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
19 Weeks
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Capacitance :
33μF
Through Hole
Impedance :
1.5Ohm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
27.2mA @ 120Hz
Datasheets
UPS0J330MDD1TD
Nichicon UPS0J330MDD1TD
UPS 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 160mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can