UPM2W2R2MPD1TD
Mfr.Part #
UPM2W2R2MPD1TD
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
20mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
Capacitance :
2.2μF
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Terminal Pitch :
5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Ripple Current :
28mA
Voltage - Rated DC :
450V
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
28mA @ 120Hz
Leakage Current :
0.139mA
Diameter :
10mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
44.8mA @ 10kHz
Lead Pitch :
5.0038mm
HTS Code :
Datasheets
UPM2W2R2MPD1TD
Nichicon UPM2W2R2MPD1TD
UPM 2.2μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 28mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can