UPM2V2R2MPD1TD
Mfr.Part #
UPM2V2R2MPD1TD
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL
Stock
482
In Stock :
482
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Terminal Pitch :
5mm
Ripple Current @ Low Frequency :
34mA @ 120Hz
Lead Pitch :
5.0038mm
Leakage Current :
0.117mA
Voltage - Rated :
350V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
HTS Code :
Length :
15mm
Published :
2015
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±20%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
350V
Diameter :
10mm
Capacitance :
2.2μF
Ripple Current :
34mA
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Datasheets
UPM2V2R2MPD1TD
Nichicon UPM2V2R2MPD1TD
UPM 2.2μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 34mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can