UPA1A822MHD6TN
Mfr.Part #
UPA1A822MHD6TN
Description
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL
Stock
432
In Stock :
432
Impedance :
18mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
2.423A @ 120Hz
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Ripple Current :
2.85A
Diameter :
18mm
Capacitance :
8200µF
Voltage - Rated DC :
10V
HTS Code :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
25mm
Terminal Pitch :
7.5mm
Ripple Current @ High Frequency :
2.85A @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
2015
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Lead Pitch :
7.493mm
Life (Hours) :
5000 hours
Datasheets
UPA1A822MHD6TN
Nichicon UPA1A822MHD6TN
UPA 8200μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 2.85A 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can