UP050SL4R7K-KEC
Mfr.Part #
UP050SL4R7K-KEC
Description
CAP CER 4.7PF 50V SL AXIAL
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
4.7pF
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
SL
Temperature Characteristics Code :
SL
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
UP050SL4R7K-KEC
TAIYO YUDEN UP050SL4R7K-KEC
4.7pF Ceramic Capacitor ±10% SL 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050SL4R7K-KEC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is SL.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
UP050SL4R7K-KEC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V