UP050SL1R5M-KFC
Mfr.Part #
UP050SL1R5M-KFC
Description
CAP CER 1.5PF 50V SL AXIAL
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
SL
Temperature Characteristics Code :
SL
Packaging :
Bulk
Diameter :
2.2mm
Capacitance :
1.5pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Datasheets
UP050SL1R5M-KFC
TAIYO YUDEN UP050SL1R5M-KFC
1.5pF Ceramic Capacitor ±20% SL 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050SL1R5M-KFC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is SL.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
UP050SL1R5M-KFC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V