UP050SL150J-A-B
Mfr.Part #
UP050SL150J-A-B
Description
CAP CER 15PF 50V SL AXIAL
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
SL
Published :
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
SL
Datasheets
UP050SL150J-A-B
TAIYO YUDEN UP050SL150J-A-B
15pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050SL150J-A-B Overview
A program's size/dimension is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm for this device.Its coefficient is SL and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
UP050SL150J-A-B Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V