UP050SL120J-KEC
Mfr.Part #
UP050SL120J-KEC
Description
CAP CER 12PF 50V SL AXIAL
Multilayer :
No
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Axial
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Temperature Characteristics Code :
SL
Temperature Coefficient :
SL
Datasheets
UP050SL120J-KEC
TAIYO YUDEN UP050SL120J-KEC
12pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050SL120J-KEC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.This coefficient equals SL indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
UP050SL120J-KEC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V