UP050RH3R9K-B-B
Mfr.Part #
UP050RH3R9K-B-B
Description
CAP CER 3.9PF 50V R2H AXIAL
Temperature Coefficient :
R2H
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±10%
Series :
UP050(RH TC)
HTS Code :
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tray
Multilayer :
No
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
RH
Operating Temperature :
-25°C~85°C
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Straight
Diameter :
2.2mm
Capacitance :
3.9pF
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Datasheets
UP050RH3R9K-B-B
TAIYO YUDEN UP050RH3R9K-B-B
UP050(RH TC) 3.9pF Ceramic Capacitor ±10% R2H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050RH3R9K-B-B Overview
Programs on this device are of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with R2H being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
UP050RH3R9K-B-B Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with R2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V