UP050RH110J-A-B
Mfr.Part #
UP050RH110J-A-B
Description
CAP CER 11PF 50V R2H AXIAL
Multilayer :
No
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Series :
UP050(RH TC)
Diameter :
2.2mm
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
R2H
Capacitance :
11pF
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Straight
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Characteristics Code :
RH
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Datasheets
UP050RH110J-A-B
TAIYO YUDEN UP050RH110J-A-B
UP050(RH TC) 11pF Ceramic Capacitor ±5% R2H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050RH110J-A-B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R2H.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
UP050RH110J-A-B Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with R2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V