UP050CH8R2K-KFC
Mfr.Part #
UP050CH8R2K-KFC
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0H AXIAL
Tolerance :
±10%
Capacitance :
8.2pF
Temperature Characteristics Code :
CH
Axial
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0H
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
UP050CH8R2K-KFC
TAIYO YUDEN UP050CH8R2K-KFC
8.2pF Ceramic Capacitor ±10% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C Through Hole Axial
UP050CH8R2K-KFC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0H.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
UP050CH8R2K-KFC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V