UP050CH2R7K-KFC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UP050CH2R7K-KFC
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0H AXIAL
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
2.7pF
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
C0H
Published :
Lead Free :
Lead Free
Temperature Characteristics Code :
CH
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Axial
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Multilayer :
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Datasheets
UP050CH2R7K-KFC
TAIYO YUDEN UP050CH2R7K-KFC
2.7pF Ceramic Capacitor ±10% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C Through Hole Axial
UP050CH2R7K-KFC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
UP050CH2R7K-KFC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V