UP050CH160J-NAC
Mfr.Part #
UP050CH160J-NAC
Description
CAP CER 16PF 50V C0H AXIAL
Tolerance :
±5%
Capacitance :
16pF
Temperature Characteristics Code :
CH
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Multilayer :
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0H
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Bulk
Datasheets
UP050CH160J-NAC
TAIYO YUDEN UP050CH160J-NAC
16pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C Through Hole Axial
UP050CH160J-NAC Overview
This device's program size/dimension is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
UP050CH160J-NAC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V