UP050CH150J-NAC
Mfr.Part #
UP050CH150J-NAC
Description
CAP CER 15PF 50V C0H AXIAL
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Temperature Characteristics Code :
CH
Temperature Coefficient :
C0H
Datasheets
UP050CH150J-NAC
TAIYO YUDEN UP050CH150J-NAC
15pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C Through Hole Axial
UP050CH150J-NAC Overview
A 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0H.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
UP050CH150J-NAC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V